Biyografi

Biyografi

biografi

8 Ekim 1968 Erzincan Çayırlı doğumludur. 1970 yılında işçi olan babasının mesleği gereği İstanbul'a taşınmıştır. Erdal Aksünger, sırasıyla Malatya Hekimhan, İskenderun ve İstanbul ' da olmak üzere ilkokulu üç ayrı okulda okumuştur. Ortaokul eğitimini İstanbul Güngören ilkokulunda tamamlamış, bu yıllarda futbol oynamaya başlamıştır. Lise eğitimini İstanbul Bağcılar Lisesi'nde tamamlamıştır. Futbol hayatına profesyonel olarak devam eden Erdal Aksünger, aile geleneğinin dışına çıkarak, ticari hayatına ilk adımını lise ikinci sınıf öğrencisiyken bakkal dükkânı açarak atmıştır.

Liseyi bitirmesinin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü'nü kazanmıştır. 3'üncü sınıftan itibaren okulu bırakıp Profesyonel futbol hayatına devam eden Erdal Aksünger, İşletme mezunudur.  Üniversitede öğrenim görürken eşi Betül Hanım'la tanışmıştır. Üniversite hayatı süresince de siyasetle ilgilenen Erdal Aksünger, öğrenci örgütlenmesinde liderlik görevinde bulunmuştur. Üniversite yıllarında ticaret hayatına devam eden Erdal Aksünger, üç arkadaşıyla birlikte Hollanda'nın Kophke Tedarik Firması'nın Türkiye mümessilliğini yapmıştır. Bu yıllarda da siyaset hayati devam etmiş, İstanbul Bakırköy Gençlik Örgütü'nde yönetim de aktif görev almıştır. O yıllarda partide yönetsel tıkanıklıklardan dolayı önünün açılmasının mümkün olmadığını gören Erdal Aksünger, siyaset ve örgüt hayatını bırakarak ticaret ve spor üzerinde yoğunlaşmıştır.

1992 yılında İzmir'e yerleşmiş, futbol oynarken geçirdiği ciddi bir sakatlıktan dolayı yurtdışında tedavi görmüştür. Türkiye 'ye döndükten sonra 1993 yılında İzmir 'de gayrimenkul yatırım şirketi kurmuş ve yabancı firmalara yatırım danışmanlığı yapmıştır. İki yıl sonunda bilişim sektörüne adım atmış, Gama Bilgisayar Ticaret Limitet Şirketi'ni kurmuştur.  İstanbul, İzmir ve Denizli de faaliyet gösteren Gama Bilgisayar, Philips ve Siemens gibi dünya devlerinin Türkiye dağıtımını yapmaktadır.

Erdal Aksünger ticari faaliyetleri süresince, 2004 yılında İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeliğine ve 2005 yılında İzmir Ekonomik Üniversitesi Mütevelli Heyetine seçilmiştir. 2006 yılında Aidata Bilgisayar Sistemleri Ticaret ve Sanayi A.S.'ye ortak olmuş ve aynı yıl İstanbul 'da Multitec A.Ş. 'yi kurmuştur. 2007 yılında Anadolu Birliği Genel Başkan Yardımcılığı görevi yapmış olan Erdal Aksünger, 2008 yılında BILSES (Bilim ve Sanat Eğitim Vakfı) Başkanlığına seçilmiştir.

Ticari yaşamına devam etmekte olan Erdal Aksünger evli ve iki çocuk babasıdır. Eşi Betül Aksünger, İstanbullu olup, Türkiye'nin tanınmış haltercisi Sadık Çetin Pekünlü 'nün kızıdır. 1969 doğumlu olup Yüksek okul mezunudur. Atletizm sporunda Türkiye ikinciliği olan kızı 14, oğlu 5 yasındadır.

Webten Haberler

Buca'da Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.
Cumhuriyet Halk Partisi 1. Bölge Milletvekili Adayı Erdal Aksünger seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.
Seçim çalışmalarına gece,gündüz demeden devam eden Erdal Aksünger İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Buca Şubesini ziyaret etti.
Devamını Oku »


12 Haziran'da AKP'yi sandığa gömeceğiz.
CHP İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Erdal Aksünger Konak İlçesini kapsayan seçim çalışmasında Kadifekale'de mahalle ziyaretlerinde bulundu. Erdal Aksünger CHP Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus ve Konak İlçe Kadın ve Gençlik Kolları ile birlikte esnafı ve vatandaşı ziyaret etti.
Devamını Oku »


Erdal Aksünger hız kesmiyor.
Cumhuriyet Halk Partisi 1. Bölge Milletvekili Adayı Erdal Aksünger seçim çalışmaları çerçevesinde Buca 'da vatandaşlarla bir araya geldi. Buca'da esnaf ziyareti yapan Aksünger Çamlık ve Barış Mahallelerinde kurulan pazaryerlerini de ziyaret ederek pazarcıların ve vatandaşların dertlerini dinledi.Devamını Oku »


Aksünger çocuklarla bayramlaştı
Cumhuriyet Halk Partisi 1. Bölge Milletvekili Adayı Erdal Aksünger seçim çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Dün İzmir'in en büyük ilçelerinden Buca'yı ziyaret eden Aksünger 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklarla bir araya geldi.Devamını Oku »